אבחון לקויות למידה

אבחון לקויות למידה – לאתר את הבעיה ולהתגבר על הקשיים

הנתונים הסטטיסטיים מעידים כי כעשרה אחוז מהילדים סובלים מליקויי למידה. אבחון לקויות למידה מאפשר להקל על התלמידים ולחסוך מהם הרבה צער והתמודדויות קשות שנועדו מראש לכישלון. כדאי להקדים ולבצע אבחון ליקויי למידה בגיל צעיר. אבחון בגיל צעיר יעזור לילדים להתמודד בהצלחה עם הבעיות, להתגבר עליהן, להשלים את הלימודים ולתפקד בעתיד כאדם בוגר ורגיל.

אבחון לקויי למידה – כל מה שרציתם לדעת

אבחון לקויות למידה מאתר לקויות של הפרעות קשב, של דיסלקציה, של דיסגרפיה ושל דיסקלקוליה.

דיסלקציה מתבטאת בקושי לרכוש מיומנות קריאה. ילדים הסובלים מדיסלקציה מאופיינים כילדים הקוראים באיטיות רבה. דיסגרפיה מתבטאת בבעיות כתיבה ודיסקלקוליה מתבטאת בקשיים במיומנות חשבוניות.

אבחון לקויות למידה מתבצע באמצעות מבחנים נוירולוגיים, אבחון קריאה וכתיבה ועוד. בדרך כלל את האבחונים מבצעים פסיכולוגיים המתמחים בתחום של אבחון ליקויי למידה.

אבחון לקויי למידה מאפשר לאתר את הבעיה, לזהות ולהגדיר אותה. ליקויי למידה רבים מטופלים באמצעות הוראה מתקנת. זוהי שיטת הוראה ייחודית המותאמת לקשיי הילד ומלמדת אותו איך להתגבר על הקשיים בשיטות שונות. דרך נוספת של טיפול בליקויי למידה היא באמצעות מתן טיפול רפואי, בדרך כלל ריטלין. לעתים, כדי למרב את סיכויי ההצלחה, מומלץ לשלב את שתי השיטות ביחד.

אבחון לקויי למידה מציל ילדים. כאשר תוצאות האבחון מעידות על הימצאות של ליקויי למידה, התוצאות מהוות הקלה לילדים. חשוב לדעת כי ילדים הסובלים מלקויות למידה אינם עצלנים. הם ילדים בעלי מוגבלות. אבחון ליקויי למידה מאתר את המגבלה ומאפשר לאנשי המקצוע המיומנים לעזור לילד.

אבחון לקויות למידה מזהה את דרגת הלקויות. לעתים יגלה האבחון לקויות למידה קלות, לקויות שאפשר לתקן בזמן קצר, ולעתים ילמד האבחון על מסלול ארוך, אך עם אור בקצהו.

Comments are closed.