אבחון קשב וריכוז

אבחון קשב וריכוז – כל מה שחשוב לדעת

בשנים האחרונות אנו שומעים על ילדים רבים, וגם על מבוגרים, העוברים אבחון קשב וריכוז. אבחון קשב וריכוז מאתר בעיות של היפראקטיביות ושל קשיי ריכוז. תוצאות האבחון מאפשרות להגיש לנבחן סיוע שיאפשר להם להתמודד עם הקשיים המהווים מכשול לילדים וגם למבוגרים, להשתלב בחברה, לרכוש השכלה, לתפקד ולחיות חיים מסודרים ותקינים כאחד האדם.

אבחון קשב וריכוז – חמישה דברים שכדאי לדעת

לפני שמבצעים בדיקה של אבחון קשב וריכוז, יש לשלול בעיות אחרות כמו אוטיזם, דיכאון, הפרעות נפשיות, בעיות שינה, בעיות תקשור ועוד.

אבחון הפרעות קשב וריכוז מתבצע רק באמצעות רופא. אם הוחלט, בעקבות האבחון, לתת לנבחן טיפול רפואי, רק הרופא מוסמך לעשות זאת.

אבחון קשב וריכוז מאתר את הבעיות ומתחקה גם אחרי הגורמים לבעיות. כדי למרב את ההצלחה ואת דיוק האבחון נדרש שיתוף פעולה של ההורים ושל המורים. כל הסובבים את הנבחן מתבקשים לסייע באיסוף חומרים המעידים על הימצאות בעיות קשב וריכוז. שילוב ההורים והמורים נותן, ככל האפשר, תמונה מלאה של המאובחן.

 מבחן טובה הוא מבחן הבודק יכולת התמדה וקשב בסביבה חסרת עניין ואתגרים. זהו מבחן נפוץ מאוד בכל אבחון קשב וריכוז. המבחן מטיל על הנבחן להתמודד עם מטלה משעממת. הנבחן צופה בצג במשך פרק זמן קבוע. עליו להגיב לגירויים או להתעלם מהם. הבדיקה מודדת את המהירות שבה עובד הילד בהשוואה למהירות הממוצעת של ילדים רגילים. אבחון קשב וריכוז באמצעות מבחן טובה מעניק תוצאה מדויקת ומסייע בהחלטה האם לתת לילד טיפול רפואי, איזה טיפול ומהו המינון המתאים.

אבחון קשב וריכוז נעשה גם למבוגרים. פעמים רבות אנשים רבים הסובלים במשך שנים רבות מהבעיות מאובחנים רק בצבא או במוסדות להשכלה גבוהה. 

Comments are closed.